REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
W Gdańsku ruszyła budowa fabryki Northvolt. Będzie praca dla 500 osóbartykuł
Pokaż artykuł
W Gdańsku ruszyła budowa fabryki Northvolt. Będzie praca dla 500 osób
W Gdańsku, na terenie Pomorskiego Centrum Inwestycyjnego, w pobliżu Portu Gdańsk i terminala kontene...
Trwają prace przy budowie tunelu na trasie S3, na odcinku Bolków - Kamienna Góra [FILM + ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Trwają prace przy budowie tunelu na trasie S3, na odcinku Bolków - Kamienna Góra [FILM + ZDJĘCIA]
Ponad 200 m nawy wschodniej i prawie 170 m nawy zachodniej wydrążono w portalu południowym tunelu TS...
GDDKiA buduje nowe odcinki dróg w woj. śląskim [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
GDDKiA buduje nowe odcinki dróg w woj. śląskim [RAPORT]
W ramach Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych na etapie budowy jest ponad 72 km dróg. Wartość tych zadań to około 5,3 mld zł. Zdecydowana większość z tej kwoty trafi na realizację ponad 55 km drogi ekspresowej S1 w woj. śląskim.
S11 Szczecinek – Piła bliżej realizacjiartykuł
Pokaż artykuł
S11 Szczecinek – Piła bliżej realizacji
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uzyskała decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU) dla S11 pomiędzy Szczecinkiem i Piłą. Decyzja ta zatwierdza przebieg drogi ekspresowej na długości ponad 59 kilometrów, co oznacza, że można rozpocząć opracowanie Koncepcji programowej (KP) wraz z dokumentacją geologiczno-inżynierską. Jest to trzeci spośród siedmiu odcinków S11 w Wielkopolsce, dla których GDDKiA uzyskała DŚU. Inwestycja realizowana będzie w latach 2026-2029 w ramach Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych do 2030 r. 
W 2023 roku rozpocznie się budowa tunelu Kolei Dużych Prędkości w Łodzi [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
W 2023 roku rozpocznie się budowa tunelu Kolei Dużych Prędkości w Łodzi [FILMY]
Spółka CPK otrzymała pozwolenie na budowę związane z realizacją swojego najbardziej zaawansowanego projektu – tunelu Kolei Dużych Prędkości w Łodzi. Chodzi o prace przy wzmocnieniu fundamentów Łódzkiego Domu Kultury, na zachód od dworca Łódź Fabryczna. Roboty powinny ruszyć w pierwszej połowie przyszłego roku.
NFOŚiGW i Orlen Synthos Green Energy będą współpracować przy budowie małych elektrowni jądrowych w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
NFOŚiGW i Orlen Synthos Green Energy będą współpracować przy budowie małych elektrowni jądrowych w Polsce
Określenie warunków współdziałania w zakresie budowy w Polsce niedużych, modułowych elektrowni jądrowych opartych na technologii SMR (ang. Small Modular Reactors) – to główny cel umowy o współpracy, która dzisiaj (16 marca) została podpisana w Warszawie pomiędzy Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) a spółką Orlen Synthos Green Energy (OSGE).
Wyczekiwaną od lat trasą przejedziemy jeszcze w tym roku! [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Wyczekiwaną od lat trasą przejedziemy jeszcze w tym roku! [FILM]
Aleja Wielkiej Wyspy, czyli trasa łącząca Krzyki z Biskupinem i Sępolnem, jest już gotowa w ponad 80 procentach. Wyczekiwana przez mieszkańców droga, która diametralnie poprawi komunikację we wschodniej części Wrocławia, ma być przejezdna jeszcze w 2023 roku.
Na Dolnym Śląsku powstał Park Wiatrowy w Wądrożu Wielkimartykuł
Pokaż artykuł
Na Dolnym Śląsku powstał Park Wiatrowy w Wądrożu Wielkim
Spółka Qair Polska z siedzibą we Wrocławiu otrzymała koncesję na wytwarzanie energii elektrycznej w nowym Parku Wiatrowym w Wądrożu Wielkim, w województwie dolnośląskim. Inwestycja składa się z siedmiu turbin wiatrowych, każda o mocy 2,5 MW. Szacowany poziom produkcji energii z instalacji wynosi 60 GWh rocznie, co oznacza możliwość zasilania w energię miejscowość zamieszkującą około 90 tysięcy mieszkańców.
Kto opracuje koncepcję połączenia drogi ekspresowej S11 z autostradą A1 w woj. śląskim?artykuł
Pokaż artykuł
Kto opracuje koncepcję połączenia drogi ekspresowej S11 z autostradą A1 w woj. śląskim?
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ogłosiła przetarg na wykonanie elementów Koncepcji programowej dla drogi ekspresowej S11 Radzionków – Piekary Śląskie. Trasa będzie przebiegać według wariantu opracowanego na etapie Studium-techniczno-ekonomiczno-środowiskowego (STEŚ). Na węźle Piekary Śląskie S11 łączyć się będzie z autostradą A1, drogą wojewódzką nr 911 oraz drogami lokalnymi.
ArcelorMittal Poland kontynuuje inwestycje w Krakowieartykuł
Pokaż artykuł
ArcelorMittal Poland kontynuuje inwestycje w Krakowie
Przez dwie dekady obecności w Polsce koncern zainwestował w obie walcownie już prawie 2,5 mld zł. Zakończony niedawno projekt budowy pieców wodorowych w wyżarzalni krakowskiego oddziału ArcelorMittal Poland pochłonął 52 mln zł. Blachy wyżarzane są teraz bez użycia amoniaku, co w dłuższej perspektywie przyniesie wymierne korzyści środowiskowe – już teraz pozwoliło zmniejszyć emisję CO2 z procesu o 50 proc. Instalacja jest obecnie w fazie rozruchu.
W Katowice Airport oddano do użytku parking terenowy P5artykuł
Pokaż artykuł
W Katowice Airport oddano do użytku parking terenowy P5
Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze S.A. (GTL S.A.) – spółka zarządzająca Międzynarodowym Portem Lotniczym „Katowice” im. Wojciecha Korfantego w Pyrzowicach – oddało do użytku kolejną inwestycję będącą częścią programu rozwoju infrastruktury na lata 2024-2032.
Budimex jest gotowy do realizacji projektów data center w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Budimex jest gotowy do realizacji projektów data center w Polsce
Budimex S.A. deklaruje gotowość do realizacji projektów centrów danych w Polsce, podkreślając wyzwania związane z doprowadzeniem mocy i etapowaniem inwestycji. Spółka wychodzi poza typowe place budowy i deklaruje, że jest gotowa realizować projekty centrów danych i rozmawia o współpracy z globalnym dostawcą chmury. Zapowiedź przynosi pytania o infrastrukturę energetyczną, lokalizacje i skalę inwestycji, a także o to, jak szybko polski rynek zdoła odpowiedzieć na rosnące potrzeby chmurowe i obliczeniowe.
Linia kolejowa Podłęże-Piekiełko: pierwszy tunel kolejowy wydrążony [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Linia kolejowa Podłęże-Piekiełko: pierwszy tunel kolejowy wydrążony [ZDJĘCIA]
Tarcza TBM „Jadwiga”, po 10 miesiącach intensywnych działań, zakończyła prace wiertnicze przy pierwszym tunelu kolejowym, który powstaje na potrzeby największej inwestycji Polskich Linii Kolejowych SA. Podziemna budowla o długości 3750 metrów skróci podróże pociągiem z Nowego Sącza do Limanowej, a po wybudowaniu kolejnych odcinków nowej trasy – również do Krakowa
AGH w Krakowie inwestuje w przyszłość. Budynek S-1 stanie się centrum badań i edukacji [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
AGH w Krakowie inwestuje w przyszłość. Budynek S-1 stanie się centrum badań i edukacji [ZDJĘCIA]
W samym centrum kampusu Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie trwa budowa budynku S-1. Po zakończeniu realizacji obiekt stanie się nowoczesnym centrum badań i edukacji, z laboratoriami i przestrzeniami dla studentów. Zakończyły się prace żelbetowe, trwa rozprowadzanie instalacji elektrycznych, teletechnicznych oraz sanitarnych, a już niedługo budowa wkroczy w fazę robót wykończeniowych.
Ruszyły roboty ziemne na obwodnicy Strzelec Krajeńskich na DK22artykuł
Pokaż artykuł
Ruszyły roboty ziemne na obwodnicy Strzelec Krajeńskich na DK22
Wraz zakończeniem okresu zimowego na budowach na obwodnicy Strzelec Krajeńskich wykonawca rozpoczyna roboty ziemne. Budowę zainaugurowano symbolicznym wbiciem "pierwszej łopaty".
Łódź: prace przy tunelu średnicowym stoją, koszty rosną. PKP PLK rozważa zerwanie kontraktu z wykonawcąartykuł
Pokaż artykuł
Łódź: prace przy tunelu średnicowym stoją, koszty rosną. PKP PLK rozważa zerwanie kontraktu z wykonawcą
Budowa tunelu średnicowego pod Łodzią znalazła się w krytycznym punkcie. PKP PLK nie wyklucza zerwania umowy z Przedsiębiorstwem Budowy Dróg i Mostów (PBDiM), które od miesięcy nie prowadzi prac. Wykonawca odpowiada, że jest gotów natychmiast wrócić na plac budowy — o ile inwestor zapewni finansowanie. Obie strony podkreślają, że do ukończenia inwestycji potrzeba 14 miesięcy, ale koszty wzrosły już o 60%.
PONAR Wadowice inwestuje w woj. śląskim i wchodzi głębiej w sektor obronnyartykuł
Pokaż artykuł
PONAR Wadowice inwestuje w woj. śląskim i wchodzi głębiej w sektor obronny
29 kwietnia odbyła się uroczystość oficjalnego rozpoczęcia budowy nowej hali produkcyjnej PONAR Wadowice – oddział w Łaziskach Górnych (powiat mikołowski) w województwie śląskim. Inwestycja stanowi istotny krok w dalszym rozwoju firmy oraz wzmocnieniu jej potencjału produkcyjnego.
Polska firma z branży elektromobilności APS Energia S.A. ma grant na 29 mln zł i planuje budowę drugiego zakładuartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma z branży elektromobilności APS Energia S.A. ma grant na 29 mln zł i planuje budowę drugiego zakładu
Notowana na warszawskiej GPW spółka APS Energia S.A. w ramach dofinansowania opracuje we współpracy z Politechniką Warszawską unikalne systemy magazynowania energii. Jednocześnie firma podjęła decyzję o budowie drugiego zakładu w województwie mazowieckim.
Nowy najemca wynajął 5,3 tys. mkw. w MLP Poznań Westartykuł
Pokaż artykuł
Nowy najemca wynajął 5,3 tys. mkw. w MLP Poznań West
SimpliCity Printing House dołączy do grona najemców MLP Poznań West. Wielkoformatowa drukarnia będzie korzystała z ok. 5,3 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni, która zgodnie z planem zostanie przekazana w IV kwartale br. W zawartej transakcji najemcę wspierała agencja CBRE.
W Gdańsku za 100 milionów euro powstanie fabryka wież dla morskiej energetyki wiatrowej artykuł
Pokaż artykuł
W Gdańsku za 100 milionów euro powstanie fabryka wież dla morskiej energetyki wiatrowej
Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP S.A.) planuje wielką inwestycję w Gdańsku. 11 lutego 2022 roku zostało zawarte porozumienie pomiędzy spółkami z Grupy Kapitałowej ARP S.A. a hiszpańską spółką GRI Renewable Industries, S.L. dotyczące współpracy w zakresie budowy nowej fabryki wież dla morskiej energetyki wiatrowej (MEW) w stolicy Pomorza. Wartość szacowanej inwestycji to ponad 100 mln euro. Planowane uruchomienie produkcji wyznaczono na rok 2024.
REKLAMA